Weekend ze Złymi Książkami.

Tak sobie myślałam, myślałam, aż wymyśliłam, że skoro ten blog jest, to trochę go pozmieniam i będzie to takie miejsce, do którego będą wracać ci, którzy oglądają moje live’y i interesują ich poruszane tam tematy. Postaram się – tak, wiem… – nie dać ciała tym razem i w miarę regularnie coś tu wrzucać. Doping z waszej strony się przyda.

***
Uwielbiam czytać książki, choć robię to bardzo powoli, a i wybór czasem jest mocno zastanawiający, choć po skończeniu filologii angielskiej już nieco mniej. W moi koszyku na allegro widnieje chyba z 5 pozycji, w “kolejce” do czytania już nawet nie wiem ile.
Zamiast jednak zajmować się rozładowywaniem tych kolejek, od wczoraj oglądam na YouTube niejakiego Pawła Opydo w programie “Złe Książki”. Cieszę się ogromnie, ze jest taki program, bo prawdopodobnie kogoś to przed złą literaturą uchroni, dodatkowo uwrażliwiając w jakiś sposób na literaturę w ogóle. W momencie kiedy druk papierowy odchodzi do lamusa, plajtują księgarnie, a na YouTubie o wiele bardziej dynamiczne zdaje się być recenzowanie filmów czy gier, program o książkach jest swojego rodzaju krokiem pod prąd.
W programie oczywiście nie zabrakło książek z serii “50 Twarzy Greya”, które zostały wyśmiane w oparciu o przytoczone fragmenty. Jestem pełna podziwu dla prowadzącego, że tak skrupulatnie przytacza przykłady gnieżdżącego się w książkach raka, a do tego jest przezabawny i cała formuła nie trąci wywyższaniem się. Ja w każdym razie od dawna szukałam takiego programu – trochę wstyd, bo jest robiony od jakichś 2 lat, ale mam co nadrabiać.
Oprócz złych książek pojawiają się też złe filmy, a nawet złe piosenki i za to również jestem wdzięczna. Złych rzeczy jest wystarczająco dużo, aby program nie urwał się nagle z braku pomysłów.
Życzę wam miłej niedzieli i wracam do oglądania.

https://www.youtube.com/watch?v=yoNiV2vdtd4

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: